CCAB32.18 - Carton Closing - 32 Series | 48WS
Ecommerce Websites, Catalogs, and Marketing Services
We Do Not Sell Products
BROWSE CATEGORIES
Search:
CCAB32.18 - Carton Closing - 32 Series
Cadex Tools
(click image to enlarge)
SKUInfo/Size
CCAB32.18
Shoots:  32 series staples (c-type); Range:  5/8” + 3/4” (15 + 18mm); Throat Depth:  12.5” (320mm); Magazine Capacity:  300 pcs; Pressure: 72 – 100 psi; Weight:  39 kgs (86 lbs); Dimensions (L x W x H):  35” x 23.5” x 49.5”